Главная » Статьи » Всесвітня історія

Візантійська імперія (додаткові завдання)

Завдання

1. Поставте наведені події у хронологічному порядку (1 додатковий бал).

а) Повстання «Ніки»;

б) завершення боротьби з іконоборцями;

в) обнародування Кодексу Юстиніана I;

г) утворення Візантійської імперії;

     д) утворення комісії для створення кодексу візантійського права.

 

2. Співвіднесіть дати і події (1 додатковий бал).

 1) 330 р.

 а) напад арабів на Константинополь

 2) 717 р.

 б) пограбування Візантії хрестоносцями

 3) 1204 р.

 в) захоплення турками Константинополя

 4) 1453 р.

 г) Візантій став столицею Римської імперії

 

3. Встановіть, про кого з історичних діячів йдеться (2 додаткових бала).

Він відмовився від прикрас, не носив вже ні намист на шиї, ні тіари на голові, зняв зайві персні, скинув урочистий одяг і був стурбований ли­ше тим, як привести у гармонію справи своєї держави. Перекривши всі канали, через які витікали гроші, він збільшив свою казну до двохсот тисяч талантів. Він ретельно вивчив військову справу і тому безпомил­ково призначав на всі пости розумних та вмілих помічників. Він вино­сив зимову холоднечу і літню спеку, відчуваючи спрагу, не кидався од­разу до джерела і був справді твердий, як кремінь, та стійкий до всіх тілесних утіх. Відкритих битв він не любив і перемагав більше підступ­ністю, ніж доблестю. Протягом двадцяти років вів наполегливу війну з болгарами. Уже в перші роки війни ромеї захопили та пограбували Пліску, Преславу, Відін. У 1014 р. болгари були розбиті у кровопролит­ній битві біля Стрімона (15 000 полонених Василь велів засліпити).  У 1018 р. здалася болгарська столиця Охріда, а наступного року ромеї оволоділи останнім болгарським містом — Сирмієм.

 

4. Приведіть у відповідність поняття та визначення (2 додаткових бала)

Поняття

Визначення

1

2

  1) Василевс

а) воєначальник

2) Синкліт

б) у VII–X ст. вільні землероби, які мали нести державну вій­ськову службу (із власними конем і зброєю), пізніше стратіо­ти — переважно лицарі-феодали

3) «Грецький вогонь»

в) сенат

4) Стратег

г) імператор

5) Феми

д) військово-адміністративні округи у Візантії VII–XІІ ст., на чолі яких стояли стратеги (мали судову, фіскальну, військову владу); виставляли для держави ополчення стратіотів

6) Стратіоти

е) релігійний рух у Візантії у VІІІ–І пол. ІХ ст., який відкидав шанування ікон як ідолопоклонство, ґрунтуючись на старо­завітних заповідях («не роби собі кумира та жодного зобра­ження того, що на небі вгорі, не вклоняйся їм і не служи їм»)

7) Іконоборство

ж) запальна суміш, ймовірно, зі смоли, нафти, сірки, селітри та інших матеріалів, що застосовувалася в VII–XVI ст. у морських боях та під час облоги фортець. Бочки та різні по­судини із підпаленою сумішшю кидали за допомогою мета­льних машин і труб на кораблі або у фортеці супротивника

8) Монофізництво

з) релігійне вчення, яке стверджує, що Син Божий не вічний, не існував до народження, не був безвладним

9) Аріанство

и) релігійне вчення, яке обстоює ідею, що божественне в Христі поглинає людське

5. Прочитайте уривкок з історичного джерела і дайте відповіді на запитання (2 додаткових бала).

Текст. Правова реформа

Юстиніан може вважатися першим європейським государем, який провів до крайніх кордонів централізацію у своїй обширній імперії. Теорія єдиної імперії вимагала для свого існування однакового застосування за­конів і подібності судової практики. Законодавча діяльність є пам’ятником незвичайної міцності та живучості й високо ставить ім’я Юстиніана між усіма законодавцями. Заслуга Юстиніана полягає у кодифікації римського права. За його правління та за його сприяння пам’ятники римського права були зібрані, перевірені та зіставлені між собою, а результати юридичної діяльності часів Юстиніана вже самі по собі стали дорогоцінним і незмін­ним джерелом, з якого повною рукою черпали й середньовічні вчені, й новітні юристи. Римське право у Кодексі Юстиніана стало універсаль­ним правом усіх культурних європейських народів.

Запитання

У чому полягало історичне та культурне значення законодавчої діяль­ності Юстиніана?

 

6. Напишіть розповідь на вибір: від імені купця-караванника Великого шов­кового шляху; від імені прихильника Юстиніана; від імені супротивника Юстиніана; від імені захисника Константинополя від хрестоносців (4 додаткових бала).

 

Категория: Всесвітня історія | Добавил: SerVic (30.09.2015)
Просмотров: 472 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 4
avatar
1 Русланович • 10:04, 02.10.2015
1)б,в,г,д,а
2)
1-г
2-в
3-б
4-а
avatar
2 astrizhenkov • 14:14, 04.10.2015
Завдання №1
1.Г
2.Д
3.А
4.В
5.Б
Завдання №2
1.Г
2.А
3.Б
4.В
Завдання №3
Василь ІІ
avatar
3 Русланович • 08:53, 05.10.2015
Васылий 2
avatar
№1                                                                  
1-г
2-д
3-а
4-б
5-в
   №2
1-г
2-б
3-в
4-а
   №3        
 Василь 2
   №4
1-г
2-б
3-ж
4-а
5-д
6-в
7-е
8-з
9-и
    №5
Народ прислушивался  к его законам.Первый с которых собрал все законы в одно целое.
      №
Я поважаю цього iмператора,бо вiн справедливий,чесний,розумний,робить все щоб збагатити свою державу.Править розумно.Допомагае йому правити його не менш розумна дружина Теодора.Вона допомогала йому вибирати правельнi рiшення,радила добрi поради.Юстинiан один з перших вровадив християнство.
avatar