Главная » Статьи » С/к "Побудова кар'єри"

Яку професію обрати випускникам? (Найбільш затребувані професії 2015-2020 років)

Яку професію обрати сьогоднішнім випускникам? Щоб не ворожити на каві, і в той же тримати руку на пульсі останніх подій, які відбуваються на ринку праці, пропоную Вам, поговорити на тему: «Які спеціалісти будуть потрібні роботодавцям через п’ять-десять років».

 

Найбільш затребувані професії 2015-2020 років.

 

Підвищення чисельності будівельних кампаній дає підстави прогнозувати, що така спеціальність як Інженер-будівельник буде очолювати рейтинги професій в найближчі десять років. Високий попит неодмінно буде як на Інженерів-будівельникив, так і наІнженерів з будівництва промислових об’єктів високої кваліфікації. Інвестиції з заходу повільно, але впевнено входять на ринок України і ширяться з великих міст у регіони. Уже сьогодні, на виробництві не вистачає професійних інженерів, керівників середньої ланки та робітників.

Тільки через кілька років престижність робітничих спеціальностей досягне колишнього рівня. Тому в найближчому часі варто очікувати підвищення попиту навиробничі спеціальності, особливо зі знанням іноземних мов, економіки і юриспруденції.

Область IT компютерного забезпечення в майбутньому буде тримати позиції лідера в топ-10 професій, які будуть мати попит на ринку праці. Просування продукції компаній у Всесвітній павутині на часі є пріоритним напрямком власного розвитку для більшості фірм. У такому випадку сайт - це не тільки «обличчя» компанії у величезній мережі, але і показник надійності та рівня організації. Одними з найбільш високооплачуваних спеціальностей в області IT комп’ютерного забезпечення будуть IT-програміст та Web-дизайнер. Для розташування на більш вигідних позиціях серед конкурентів і завоювання уваги великої аудиторії користувачів Інтернет, багато роботодавців будуть залучати до співпраці саме таких кваліфікованих професіоналів.

Буде робота і у Менеджерів по продажах. Цілеспрямовані молоді співробітники відділів продажів, які відмінно орієнтується у пропонованих товарах та послугах, вміють налагоджувати власні контакти, завжди знайдуть роботу за своїм фахом. Менеджери з продажу будуть затребувані в сфері послуг і в інших подібних сегментах ринку. Великий досвід спілкування та здатність вибудовувати позитивні стосунки з клієнтом - це саме ті якості, які будуть цінні в найближчі десять років нарівні з грамотністю і професіоналізмом цих фахівців.

У ціні все ще залишаться перекладачі та лінгвісти. Разом з європейськими мовами, затребувані будуть фахівці, які знають східні мови. Знання іноземних мов уже давно не окрема професія. Уміння розмовляти англійською, німецькою або японською мовами збільшує конкурентоспроможність фахівців майже у всіх галузях.

Професії Лікаря і Педагога також не втратять свою актуальність аж до 2020 року. Підвищення народжуваності триматиме статус лікарів і вчителів на хороших позиціях. Деякі труднощі під час працевлаштування будуть виникати у Юристів та Економістів велика нестача таких фахівців у 90-ті роки посприяла величезному потоку студентів на факультети економіки і юриспруденції. Перенавчання кадрів за даними професіями до сьогоднішнього часу позначається на перевищенні пропозицій над попитом.

Тому державна служба зайнятості Полтавської області сьогодні системно вирішує питання зайнятості молоді, посилюючи взаємозв’язок між сферою професійно-технічних освітніх послуг та ринком праці.

Перед випускниками загальноосвітньої школи на часі стоїть непросте питання обрання професії, щоб через певний час стати кваліфікованим, висококласним та високооплачуваним фахівцем.

В діяльності обласної служби зайнятості головним є допомога у професійному визначенні кожній конкретній людині, кожному конкретному випускникові загальноосвітньої школи, який ще не визначився із вибором навчального закладу.

Новий Закон України «Про зайнятість населення» та Програма сприяння зайнятості населення і стимулювання створення нових робочих на період до 2017 року серед основних пріоритетів роботи державної служби зайнятості, визначають підвищення рівня зайнятості та посилюють мотивацію до трудової адаптації молоді.

Саме з цією метою міські, міськрайонні та районні центри зайнятості Полтавської області для випускників загальноосвітніх шкіл протягом квітня 2013 року організовують і проводять «Веселку робітничих професій».

У житті кожної молодої людини настає час, коли потрібно вирішити: чим займатися далі, яку освіту здобувати, де продовжувати освітню підготовку або де працювати. На часі важливо обрати перспективну професію або спеціальність, одну з тисяч існуючих, яка підходить саме Вам. Хтось вже визначився і чітко усвідомлює, яку спеціальність опановуватиме у виші, технікумі, професійно-технічному училищі, а дехто - на роздоріжжі.

Тож застерігаємо: не варто робити необдуманих, поспішних кроків. Краще завітайте на «Веселку робітничих професій», що її проводять центри зайнятості у Вашому місті чи районі. До участі у «Веселці робітничих професій» залучаються агітаційні бригади професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та  вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

«Веселка робітничих професій» є своєрідною оціночною формою розвитку полтавської професійно-технічної освіти, цікавим та корисним інформаційним заходом для випускників 9-х та 11-х класів. У програмі «Веселки робітничих професій» передбачено проведення виставки-презентації робіт учнів професійно-технічних навчальних закладів (товари народного вжитку, вироби  з дерева, металу, тканин, кулінарні вироби, предмети ужиткового мистецтва) з метою розширення уявлення молоді про світ професій.

Інформаційне наповнення заходу передбачає роботу відео-залу з демонстрацією презентаційних відеофільмів про професійно-технічні навчальні заклади Полтавської області, розповсюдження презентаційно-іміджевої продукції, виступи агітаційних бригад професійно-технічних навчальних закладів. Кожен учень, який відвідає захід, має можливість отримати широку інформацію про професії, за якими проводиться підготовка, рівень кваліфікації випускників, перспективи працевлаштування, гурткову та факультативну роботу, діяльність спортивних секцій та умови проживання в гуртожитках.

Професійно-технічна освіта виступає гарантом ефективного соціального захисту, забезпечує молодій людині здобуття професії та конкурентоспроможності на ринку праці. Майбутня професійна еліта України ще навчається у школі, а «Веселка робітничих професій» для старшокласників є засобом активізації власного професійного самовизначення, мобілізації внутрішніх резервів та можливостей, формування усвідомленого вибору професії та шляхів професійної самореалізації.

Безумовно, цей день запам’ятається юнакам та дівчатам та обов’язково має спрямувати до роздумів щодо свідомого ставлення до вибору свого професійного майбутнього.

 

Повірте у себе та налаштуйтесь на успіх - лише тоді Ви досягнете

своєї мети у  виборі професії Вашого життя!

 

А світ професій БЕЗМЕЖНИЙ!

Джерело: http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=273232

Категория: С/к "Побудова кар'єри" | Добавил: SerVic (01.10.2015)
Просмотров: 598 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar